domek (4.2.2005 18:06:55)
No joyce jsou koumáci. Aby je jejich zákazníci neobtěžovali, tak jim prostě svoje stránky znepřístupní zápisem do cookie. Takže mě pomohlo cookies vymazat a šlo ty stránky zase navštívit. Ale ten zákaz se tam hned nahraje znovu. Jestli si myslíš, že ti to pomůže, tak jsi na omylu. Manuály jsou nepřístupné ať se přihlásíš, pokud to vůbec jde, nebo nepřihlásíš. Je to jen kamufláž na získávání osobních údajů. V modemu je ale už v každém okně help k nové verzi firmware. Ona ani ta nová verze není dobrá. Dokonce ani v tom helpu, kde se někdy zobrazí něco jiného než help.
A právě mám novou zkušenost. I když jsem vyvolal web menu modemu jako root, abych se podíval na tu chybu helpu co jsem uvedl, funguje jen záložka HOME. Ostatní se odmítají zobrazit a tak se na tu chybu nedostanu. Asi opravdu, jak mě tvrdil technik ČTc, se dá modem ovládat telnetem(?) i ze strany poskytovatele a někdo si hrál.
Zjistil jsem také, že některá nastavení jsou přístupná na několika záložkách, ale změna na jednom se nepromítne do ostatních a navíc ani se ta změna na téže záložce nezobrazí bez kliknutí na "Refresh"!!! Někde buton "Add" znamená vyvolání formuláře k zápisu dat, někdy zase zapíše až data do políček zapsaná. Nebo se nastavení něčeho ovlivní nastavením čehosi jiného. Nebo stačí výpadek napájení modemu a musí se udělat jeho HW reset a vše co bylo nastaveno manuálně, nastavit znovu. Jinak není z PC přístupný jak přes web, tak ani telnetem. Nebo stačí v operačním systému změnit nastavení karty a opět to znamená totéž jako výpadek napájení modemu. Nastavení jde uložit do souboru na PC, ale uložené nejde načíst. Nebo modem lže operačnímu systému jakou přidělil kartě adresu z toho možného rozsahu 10.0.0.1 až 10.0.0.8. To pak na textové konsole vyvolaný telnet modemu umí pingnout do celého světa, ale ze samotné textové konsole se dá pingnou jen na modem. No prostě je to zázrak techniky a ani výrobce, natož pak distributoři, se k němu nechtějí hlásit.
Já to mám pod Linuxem a jediné co zabralo aby nastavení a připojení nebyla lotynka, bylo vymazat všechna nastavení sítě z operačního systému, tedy ethernetu i dsl, vymazat konfigurační soubory sítě, HW reset modemu a pak HW restart PC. Linux (SuSE 9.0) si všechno potřebné pro komunikaci s modemem provedl sám a do modemu bylo potřeba jen zadat přístupové jméno a heslo. Jestli jde něco podobného a jak i ve woknech, to ale nevím.