Anonym (23.3.2007 17:39:36)
Je to tak. Pravděpodobnost. že se ti změní je minimální. Jinak nargon se trochu plete ve způsobu provedení ale v podstatě má pravdu.
Nicméně, rozhodně bych na to při nasazení na nějakém serveru nespolíhal...
Anonym (26.3.2007 10:57:59)
Jaké "oba způsoby připojení"? Máš jen jednu internetovou adresu a tu určuje tvůj ISP, to ano, ale ten tvůj dotaz s ohledem na zmínku o USB je zmatečný, takže:
Připojení je pořád stejné. ADSL modem je připojený svým WAN portem (telefonní dvoulinka do 10? m) na splitter a pro spojení s PC může mít jen USB port, nebo jen ethernetový port, nebo má oba tyto porty, někdy i souběžně použitelné a někdy má i zabudovaný firewall.
USB port modemu je na připojení jen a pouze jednoho PC, USB kabelem (do 5 m).
Při nutnosti připojení dalších PC (do 100 m), se použije ethernetový port modemu a to:
- má-li více ethernetových portů (switch), má i zabudovaný router s DHCP pro NAT, pak stačí připojit jen další PC, nebo i rozšiřující switch,
- má-li jen jeden ethernetový port, může mít i zabudovaný router s DHCP pro NAT, potom k němu stačí připojit externí switch a do něj další PC, nebo i rozšiřující switch,
- má.li jen jeden ethernetový port a nemá-li zabudovaný router s DHCP pro NAT, musí se takový router připojit jako externí zařízení, obvykle mající i několik ethernetových portů (switch) do nichž se připojí další PC nebo i rozšiřující switch; jinak se na router musí připojit i externí switch a do něj další PC, nebo i rozšiřující switch.
Pokud má tedy ADSL modem jak USB port, tak jeden ethernetový port a je možné jejich souběžné použití, lze na USB port připojit jedno PC a na ethernetový port druhé PC. Nelze ale komunikovat mezi těmito PC navzájem, což při použití popsaných možností ethernetového portu naopak lze. ADSL modemy lepšího provedení tak mají firewall, USB port a ethernetový router s DHCP pro NAT i switch pro 4 zařízení, včetně spousty dalších funkcí a módů. Pro obecný přehled by to snad mohlo stačit.