Tento týden se kvůli koronaviru uzavřely školy a školáci tak musí přejít na domácí výkuku. Česká televize proto od pondělí začne vysílat pořady pro žáky prvního stupně základních škol.
Česká televize vyzvala učitele, aby jim s novým projektem UčíTelka pomohli. Speciální vysílání tak začne už v pondělí 16. března na ČT2.
„V době mimořádných opatření a uzavření škol v celé České republice chceme nabídnout dětem alternativu ke klasickému školnímu vzdělávání, které může doplnit jejich samostudium. A také ulehčit rodičům. Připravili jsme proto živě vysílané výukové bloky vedené vystudovanými pedagogy. Nový projekt UčíTelka je primárně určen pro žáky prvního stupně základních škol. Kromě toho chystáme pro starší žáky také přípravu na přijímačky a plánujeme spuštění specializovaného edukativního webu s více než třemi tisíci vzdělávacími videi z pořadů ČT,“ uvedl generální ředitel Petr Dvořák.
Projekt UčíTelka aneb Když děti učí telka poběží v televizi každý všední den od 9:00 do 12:00 po dobu jeden měsíce. Následovat ho budou od 12:00 do 15:00 další vzdělávací pořady pro starší děti.
Spuštěn bude také specializovaný web s třemi tisíci vzdělávacích videí. Ta budou rozdělena podle stupně vzdělávání, předmětu a látky. Rodiče na stránkách najdou i materiály pro domácí vyučování.
„Každý všední den od devíti startuje vyučování. Každý učební blok bude trvat třicet minut a bude určen vždy pro jeden ročník prvního stupně s krátkou přestávkou v podobě vzdělávacích pořadů z produkce Déčka. Vysílání bude pravidelné, abychom i rodičům umožnili přizpůsobit podle něj denní program. Výukovou hodinu v kulisách školní třídy, povede vždy jeden učitel, vyučování se zúčastní také tři děti,“ dodal vedoucí projektu Luboš Rosí.
V úterý a ve čtvrtek od 14:00 se pak na ČT1 budou moci starší žáci připravovat na přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia.
Pořad Škola doma bude trvat 45 minut. V úterý se bude věnovat českému jazyku a ve čtvrtek matematice.
„Půjde o interaktivní formát, žáci se budou prostřednictvím chatu ptát na to, co je zajímá a čemu nerozumí, zároveň ale budou probírat s učiteli, zajímavou a interaktivní formou, i vybraná témata z daných oblastí. Opakovat si mohou i dospělí, budeme se zaměřovat na obecně problematičtější jevy, jako jsou například slovní úlohy nebo psaní velkých a malých písmen,“ vysvětlil vedoucí projektu Radomír Šofr.
Pokud chcete přijímat signál prostřednictvím internetového vysílání, ale máte doma pomalé připojení, podívejte se, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.
14. 3. 2020
Autor: Redakce DSL.cz
digitální televizetelekomunikace
Skupina Nova se rozhodla, že omezí spolupráci s operátory Vodafone a T-Mobile. Platforma Voyo už od února nebude...
Francouzští a nizozemští vyšetřovatelé provedli razii v kancelářích Netflixu. Společnost je vyšetřována kvůli...
Pohyb světových vůdců, včetně Joea Bidena, Donalda Trumpa a Kamaly Harris, lze prý sledovat online prostřednictvím...
Ruský soud uložil společnosti Google pokutu dva a půl sextilionů rublů – dvojka následovaná 36 nulami – za omezování...
V září se rychlost Wi-Fi internetu opět propadla. Podívejte se, jak si vedl váš poskytovatel a ve kterém regionu...
T-Mobile si letos pro své zákazníky přichystal celou řadu vánočních dárků. Od tradičních telefonů a sluchátek za 1...