Většina smartphonů vydrží na jedno nabití den nebo dva. Pokud ale nejste s výdrží svého telefonu spokojení, může to být i tím, že děláte některou z těchto chyb. V současné době ale už neplatí to, co v době niklových akumulátorů. Podívejte se na nejčastější mýty o nabíjení, kterými můžete baterii dokonce i poškodit.
Mnoho uživatelů před dobitím telefonu ručně vypne aplikace, aby zbytečně nevybíjely baterku. Často je ale opětovné spuštění aplikací energeticky mnohem náročnější, než kdybyste otevřeli aplikaci, která běžela na pozadí.
Jsou ale aplikace, u kterých toto pravidlo platí. Pokud využívají navigaci, mobilní data nebo zabírají velkou část operační paměti a výkonu (třeba hry), měli byste je vždy po použití zavřít. Vyplatí se si také nastavit, které aplikace se mnohou aktualizovat na pozadí.
Pokud budete telefon při nabíjení používat, maximálně se dobije o trochu pomaleji a zvýší se jeho teplota. Rozhodně tím ale neomezíte životnost baterie a ani vám nehrozí nebezpečí výbuchu.
Slyšeli jste už, že nabíjení přes noc je nebezpečné? Pokud se totiž telefon nechá na nabíječce i po 100 % dobití, může se přehřát a poškodit. Dokonce prý hrozí i výbuch.
To už dnes také není pravda. Mobil se sice při nabíjení zahřívá, ale jeho přehřátí není pravděpodobné. Smartphony mají dokonce čip, který při přebití vypne nabíjení, i když mobil zůstane připojený v síti.
Tato rada je jedna z těch, které platily v době niklových baterií. Aby si zachovaly původní kapacitu, doporučovalo se počkat, než se mobil sám vypne a pak ho nabít na 100 %. U lithiových baterií tím ale rozhodně životnost nezlepšíte.
Telefon byste měli dát na nabíječku dříve, než baterie klesne pod 20 %. Následně není nutné počkat až se doplní na maximum. Na některé akumulátory to může mít i negativní vliv. Rozhodně je lepší mobil nabíjet po částech, a to i několikrát za den.
Asi tušíte, že ani u nových telefonů něco takového už dávno není potřeba. Nabitím doplna sice nic nezkazíte, ale úplné vybití není nutné a ani se nedoporučuje.
Telefonu nejvíce škodí extrémní teploty. Rozhodně ho tedy v létě nenechávejte na přímém slunci a v zimě se také snažte vyvarovat velkým mrazům.
Abyste omezili zahřívání během nabíjení, můžete z mobilu sundat obal, který zadržuje teplo. Rozhodně nepoužívejte neznačkové a nekvalitní nabíječky, které mohou váš přístroj poškodit.
Pokud se budete řídit těmito radami, životnost akumulátoru tím prodloužíte, ale jeho opotřebování stejně nezabráníte. Musíte počítat s tím, že po nějaké době se zhorší výdrž každé baterie.
Jaké možnosti připojení máte u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.
6. 9. 2019
Autor: Redakce DSL.cz
mobilní telefonostatnítelekomunikace
Společnost OpenAI se vyhnula žalobě zpravodajských serverů kvůli autorským právům týkající se tréninku umělé...
Jižní Korea udělila společnosti Meta pokutu ve výši 364 milionů korun za shromažďování údajů o uživatelích a jejich...
Skupina Nova se rozhodla, že omezí spolupráci s operátory Vodafone a T-Mobile. Platforma Voyo už od února nebude...
Ruský soud uložil společnosti Google pokutu dva a půl sextilionů rublů – dvojka následovaná 36 nulami – za omezování...
T-Mobile si letos pro své zákazníky přichystal celou řadu vánočních dárků. Od tradičních telefonů a sluchátek za 1...
Evropská unie vyzvala Temu, aby poskytla více informací o svém podnikání. Úřady mají podezření, že nedělá platforma...