Fenoménem poslední doby se stává takzvaná nositelná elektronika. Jedná se o přístroje, které běžně nosíme. Ať už jde o chytré hodinky, náramky, brýle či prsteny. Brzy bude třeba běžné nosit elektronické oblečení.
Nositelné elektronice přichází na chuť stále více lidí. Své uplatnění najde ve zdravotnické péči, při hraní her nebo ve sportu. Tento pojem skrývá přístroje, které jsou ukryté ve věcech, které každý den nosíme. Jistě všichni známe chytré hodinky, ale nosit se toho dá mnohem více.
Nositelná elektronika dnešní doby je velice vyspělá. Přístroje dokáží vykonávat několik činností najednou. Některé z nich vám zcela nahradí notebook. Nositelná elektronika se vyznačuje především tím, že obsahuje řadu senzorů, které monitorují fyzickou zátěž uživatele, jedná se například o krokoměr, měřič srdečního tepu a další. Data, která přístroje změří, se ukládají na Internetové úložiště a klient se kdykoliv může podívat na své výsledky.
Nositelná elektronika vám může pomoci ke zdravějšímu životnímu stylu. Velmi užitečné jsou sledující trackery. Dokáží sledovat srdeční činnost, množství spálených kalorií i vývoj váhy. Umí také počítat kroky, měřit srdeční aktivitu, krevní tlak, tělesnou teplotu a další. Sledováním naměřených hodnot můžete předejít nejenom nabírání na váze, ale i některému závažnějšímu onemocnění. Naměřené hodnoty můžete sledovat v grafech, sdílet s přáteli nebo dokonce s doktory po internetu.
O něco promyšlenější jsou dobře známé chytré hodinky. Většina z nich obsahuje fitness aplikace. Nejnovější modely si můžete spárovat se smartphonem přes Bluetooth, volat, psát zprávy či e-maily. Ty nejlepší mají dokonce slot pro SIM kartu a plní funkci chytrého telefonu.
Dalším odvětvím, které se z příchodu nositelné elekroniky raduje, je herní průmysl. Tady se očekává výrazný posun v oblasti rozšířené reality. Prvním krůčkem mohou být chytré brýle, které nedávno představila společnost Microsoft.
Nebude trvat dlouho a trh bude zaplaven elektronickým oblečením. Už nyní můžeme sledovat první pokusy s tričky, saky i prsteny, ale budoucnost nositelné elektroniky je podle slov odborníků v mikročipech nebo dokonce v chytrých tetováních. Třeba se dočkáme dne, kdy nebudeme v obchodech platit kartou, ale čipem implantovaným v ruce.
10. 4. 2015
Autor: Redakce DSL.cz
Boxerský zápas mezi Jakem Paulem a Mikem Tysonem sledovalo na Netflixu 60 milionů domácností. Podle platformy šlo o...
YouTube zveřejnil své plány na přidání dalších tarifů v rámci předplatného Premium. Spekuluje se o levnější úrovni...
Fotbalisté Sparty se dnes chystají na odvetu proti irským Shamrock Rovers. Zápas můžete sledovat od 19:00 na stanici...
Ruský soud uložil společnosti Google pokutu dva a půl sextilionů rublů – dvojka následovaná 36 nulami – za omezování...
T-Mobile si letos pro své zákazníky přichystal celou řadu vánočních dárků. Od tradičních telefonů a sluchátek za 1...
Skupina Nova se rozhodla, že omezí spolupráci s operátory Vodafone a T-Mobile. Platforma Voyo už od února nebude...