Úvod > Články > Je český internet připravený na placený video obsah?

Je český internet připravený na placený video obsah?

Okolo rozpadu týmu Události, komentáře byla velká mediální aféra. Dnes Martin Veselovský a Daniela Drtinová míří do vlastního projektu webového video obsahu, který budou dodávat Ekonomii.

Jednou z nezajímavějších událostí českého on-line prostředí letošního roku je rozjezd projektu Martina Veselovského, Daniely Drtinové a Jana Rozkošného, zaměřeného na publikování on-line video obsahu, který se bude týkat především politiky a zahraničních událostí. Natáčet se má přímo v prostorách Ekonomie nebo na místech, která se událostí týkají.

Zajímavostí je, že obsah nebude dodávat přímo zmíněná trojce, ale vše se děje prostřednictvím samostatné firmy, aby byla zajištěna větší nezávislost autorů na vydavatelském domu, který patří jednomu z nejkontroverznějších českých podnikatelů – Zdeňkovi Bakalovi. Na druhou stranu o nějakou úplně volnou spolupráci také nepůjde. Ekonomia bude dodávat své novináře jako experty či komentátory, video se bude zabývat hodně kauzami, které vydavatelství zpracovává a pokrývá atp.

Projekt je nastaven na tři roky s tím, že po této lhůtě by mělo dojít k vyhodnocení spolupráce a její ekonomické výhodnosti. Vydavatelský dům přitom s různými formami placeného obsahu experimentuje poměrně ve velkém.

Vlastní a vydává Insider, který je čistě on-line a plně placený, část článků Respektu a Hospodářských novin (a dalších časopisů) je placená také, z části je k dispozici pouze začátek. Výtěžky jsou zatím ale spíše skromné a cesta, kterou se vydal Motejlek (který údajně na placeném obsahu slušně vydělává snad jako jediný) je zatím v případě velkého vydavatelského domu nedostatečně efektivní.

Projekt týmu Událostí, komentářů bude zajímavou sondou do ochoty Čechů platit za video obsah, který vesměs hodnotili jako mimořádně kvalitní, analytický a nestranný v době, kdy běžel na ČT. Kolik lidí bude ochotno si za něj platit? Nebo jej uživí jen reklama?

Jistě není bez zajímavosti, že lhůta tří let se zhruba shoduje s dobou, kdy by většina populace měla mít k dispozici rychlé mobilní připojení a tedy možnost konzumovat video obsah prostřednictvím mobilního telefonu či tabletu. Také to tak může být důležitým prvkem v konečné rentabilitě projektu.

15. 5. 2014

Autor:

Témata

multimedia

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Televizní speciál 2024: Kde a kdy koukat na pohádky a vánoční klasiku?

Zítra opět usedneme k televizím a začne vánoční pohádkový maraton. V dnešním článku najdete velký přehled pohádek a...

 

Vánoce na Netflixu 2024: 4 filmy, které vás dostanou do sváteční nálady

Vánoce jsou spojené s pohádkami a romantickými komediemi. Není tomu jinak ani na Netflixu. Vybrali jsme pro vás...

 

Zápas Paul vs Tyson si na Netflixu naladilo 60 milionů domácností

Boxerský zápas mezi Jakem Paulem a Mikem Tysonem sledovalo na Netflixu 60 milionů domácností. Podle platformy šlo o...

Nejčtenější články

Televizní speciál 2024: Kde a kdy koukat na pohádky a vánoční klasiku?

 

Zítra opět usedneme k televizím a začne vánoční pohádkový maraton. V dnešním článku najdete velký přehled pohádek a...

Jak u vás letos bude zvonit Ježíšek? Třeba přes mobil...

 

Pokud zrovna řešíte, jak zasimulovat Ježíškovo zazvonění tak, aby vás děti neodhalily, máme pro vás pár tipů...

Black Friday u Vodafonu: Neomezený tarif za 399 Kč

 

Vodafone v rámci Black Friday zlevňuje neomezený tarif. Se slevou až 46 % si ho můžete pořídit pouhých 72 hodin.