Společnost Canistec, jež provozuje VoIP síť Voocall, snížila ceny volání do mobilních sítí na 0,59 Kč/min. při sekundové tarifikaci. Z Voocallu se navíc stal nový virtuální mobilní operátor: v nabídce má čtyři tarify, z nichž dva obsahují i datový balíček s objemem 200 MB.
Voocall je známým českým VoIP operátorem, který se teď vrhl i do mobilních GSM vod. Než se dostaneme k mobilní nabídce (myšleno volání v GSM a data v 3G), řekněme si, že (patrně) jako první VoIP operátor okamžitě do svých cen promítl snížení propojovacích poplatků: ty klesly od 1. července na 0,27 Kč/min. (bez DPH). Minuta hovoru v síti Voocall nově stojí 0,59 Kč, navíc – jak to bývá v SIP telefonii – hovory jsou účtovány po sekundách.
Paradoxně je tak minuta volání do mobilních sítí již levnější než minuta do pevných sítí (0,65 Kč). I klienti ostatních VoIP operátorů by se měli těšit na snížení cen za volání (jak a kdy ostatní poskytovatelé zareagují, záleží však na nich).
Nyní ke GSM/3G nabídce Voocallu: Vzhledem k tomu, že Canistec spolupracuje opět s GTS (jako většina současných virtuálních mobilních operátorů), a je tedy v síti T-Mobilu, je zřejmé, že nabídka nebude moc odlišná. Nabídka v něčem odlišná je, v jiném ohledu už není.
Za prvé: poplatek za SIM, který virtuálové musejí odvádět dodavateli, se promítá i do způsobů, jak Voocall nabízí své služby: zatímco konkurenční síť ha-loo (Ha-vel) nabízí „předplacenku s měsíčním poplatkem 45 Kč“, Voocall nabízí rovnou čtyři tarify, z nichž nejzákladnější stojí 39 Kč měsíčně (ano, de facto poplatek za SIM), druhý bez datové nabídky 89 Kč měsíčně a ostatní dva – s datovým balíčkem 200 MB – se pohybují kolem 200 Kč/měsíc (189 Kč a 229 Kč). Tarify jsou vlastně dva, každá varianta je ale buď s daty, nebo bez nich.
Rozdíl je také v ceně hovorů do mobilních sítí: za minutu volání do vlastní sítě klient zaplatí 0,59 Kč a do všech ostatních mobilních sítí pak 1,69 Kč (což jsou opravdu jedny z nejnižších cen u současných virtuálních operátorů). Výhodou je opět účtování po sekundách (1+1).
SMS v síti stojí ve všech tarifech stejně, 0,59 Kč, mimo síť pak 1,25 Kč. Tarify se liší jen počtem volných minut – dražší varianty obsahují 100 minut volání do vlastní sítě:
U Voocallu funguje i zpětně volání, které lze dobře používat i po vyčerpání datového limitu (požadavek na spojení má pár kB, volání probíhá v GSM síti). Jelikož ústředna volá na dvě čísla, je cena minuty hovoru (přes VoIP) dvojnásobná, ale stále výhodná: 1,10 Kč/min., což je méně než při přímém volání v GSM (1,69 Kč/min.).
8. 7. 2013
Autor: Redakce DSL.cz
Fotky Google se dočkají nové aktualizace, která uživatele viditelně upozorní na obrázky upravené nebo vytvořené...
Vodafone oznámil, že prohloubil své strategické partnerství se společností Google. Svým zákazníkům nabídne...
Uživatelé sociálních médií v Evropské unii budou moci podávat stížnosti na Facebook, TikTok a YouTube kvůli...
Rychlosti internetu v září opět kolísaly. Podívejte se, u kterého providera jsme naměřili nejnižší hodnoty a která...
Webová služba NordPass zveřejnila seznam nejrozšířenějších hesel v České republice. Podívejte se, kterým heslům se...
V září se rychlost Wi-Fi internetu opět propadla. Podívejte se, jak si vedl váš poskytovatel a ve kterém regionu...