A další novinky uplynulých dní: Vodafone nabídne levnější mobily s Androidem - Microsoft ruší projekt tabletu - a více...
Mobilní operátor Vodafone se chystá nabízet pod vlastní značkou mobilní telefony s operačním systémem Google Android. Vzhledem k ostatním v současnosti nabízeným přístrojům mají být i výrazně levnější. S odvoláním na Vodafone to uvádí ČTK.
"V následujících měsících začneme prodávat nové telefony pod vlastní značkou, které výrazně sníží ceny, na které jsou čeští zákazníci v jednotlivých kategoriích na trhu zvyklí. Mimo jiné připravujeme i dotykový telefon s mobilním internetem a cenou do 2000 korun. Konkrétní ceny a další podrobnosti zveřejníme v době uvedení telefonů na trh," uvedl mluvčí pro ČTK.
Nové přístroje by se měly údajně objevit nejpozději do konce léta.
Společnost Intel plánuje v tomto čtvrtletí na trh uvést nové dvoujádrové procesory Atom. Intel je přesvědčen, že nová řada úsporných procesorů pomůže trhu s mobilními zařízeními zejména netbookům.
Podle údajů analytické společnosti IDC v minulém čtvrtletí tvořily Atomy pro netbooky 20 % celé produkce mobilních procesorů Intelu pro PC.
Kupce společnosti Palm se konečně našel. Zatímco se nejvíce spekulovalo o tom, že Palm padne do náruče tchajwanského výrobce smartphonů HTC, s nabídkou přišlo HP. Za Palm má zaplatit asi 1,2 miliardy dolarů (23 miliardy korun).
Pro Hewlett-Packard bude stěžejním produktem Palmu patrně operační systém webOS, který je v tiskové zprávě HP zmíněn už v prvním odstavci. "Inovativní operační systém od Palmu představuje ideální platformu, která HP umožní rozšířit strategii v oblasti mobilních technologií a vytvořit unikátní mobilní zařízení," uvedl v prohlášení výkonný viceprezident HP Todd Bradley.
Palm kupce nějakou dobu hledat, finanční výsledky firmy jsou totiž neuspokojivé a nic na tom ani nezměnilo uvedení nové řady smartphonů Pre a Pixi.
Microsoft potvrdil, že zastavil veškerý vývoj projektu Courier -- vlastní tablet, který měl být odpovědí na iPad od Applu, tak na trh neuvede.
Courier se měl skládat z dvou obrazovek s úhlopříčkou 7 palců, měl být vybaven WiFi i vestavěnou kamerou.
Microsoft sice jeden tablet s Windows 7 již představil, ale ten vyrobila firma Hewlett-Packard. Ta však nyní odkupuje společnost Palm, čímž získává kvalitní mobilní platformu webOS.
Jen chvíli poté, co Microsoft oznámil, že ukončuje vývoj vlastního tabletu Courier, objevily se informace, že i Hewlett-Packard ukončuje spolupráci s Microsoftem na již představeném tabletu HP Slate. Tablet už nebude používat Windows 7 od Microsoftu, ale právě systém webOS postavený na Linuxu. WebOS firma HP získává nákupem společnosti Palm. Uvedl to server TechCrunch.com s odvoláním na důvěryhodný zdroj.
Hewlett-Packard je také znepokojen hardwarovými nároky systému Windows 7. Přístroj je vybaven standardním málo náročným, ale také málo výkonným procesorem Intel Atom běžícím na frekvenci 1,6 GHz. Tablet Slate však s Windows 7 nevydrží běžet déle než 5 hodin, zatímco konkurenční iPad vydrží dvojnásobek. Nová a na hardware málo náročná linuxová platforma WebOS může tedy pro HP představovat stěžejní bod v dalším vývoji na trhu s tablety.
V Česku velmi populární komunikační síť ICQ mění majitele. Americká společnost AOL ICQ prodává ruské společnosti Digital Sky Technologies za 187,5 milionu dolarů. V roce 1998 ji přitom od izraelské firmy Mirablis koupila za 407 milionů dolarů.
Pro AOL je síť již zbytečná. Ve Spojených státech ji používá minimum uživatelů. Nejpopulárnější je právě v Česku, Rusku, Německu a stále v Izreali.
Podle prohlášení společnosti představuje ICQ pro Digital Sky Technologies způsob, jak upevnit svou pozici ve Východní Evropě.
Největší tuzemský kabelový operátor od 1. května nabízí připojení s rychlostí 100 Mbit/s za stálou cenu 999 Kč měsíčně, na první 4 měsíce za zvýhodněnou cenu 500 Kč/měsíc. Služba dosud klienty vyšla na 1 765 Kč, UPC tedy službu zlevňuje o celých 43 %. Stejně tak klesá cena u připojení s rychlostí 50 Mbit/s z 1 311 Kč na 799 Kč měsíčně.
Rychlost odchozího připojení u rychlejší varianty činí 10 Mbit/s, u pomalejší 5 Mbit/s.
Nová cena se vlastně srovnala s cenou služeb UPC na Slovensku. Tamní přípojka s rychlostí 120/10 Mbit/s vyjde standardně na 40 euro (1 015 Kč), druhá s rychlostí 60/6 Mbit/s stojí 30 euro, tj 760 Kč.
„Budu rád, bude-li široká veřejnost považovat toto naše rozhodnutí za zcela konkrétní příspěvek k připravované národní strategii Digitální Česko. Strategii, která má položit hlavní důraz na rozvoj vysokorychlostního internetu,“ říká Václav Bartoň, generální ředitel UPC, a pokračuje: „Snížení cen o 43 % v prvním a o 39 % v druhém případě umožní využívat superrychlý internet skutečně všem vážným zájemcům. Navíc jsme si vědomi toho, že tento krok pozitivně a zásadním způsobem promění domácí internetový trh a ulehčí uspokojování stále rostoucí poptávky po práci na internetu, streamovanému obsahu a stahování a sdílení objemných souborů. Především proto ho naše společnost učinila a je na něj právem pyšná. Krátce řečeno, je tu superrychlý internet za supercenu a neznám lepší a tak široce dostupnou nabídku internetu jakou je Fiber Power.“
V nejbližší době dojde k pozitivním úpravám cen za rychlý internet i pro firmy.
3. 5. 2010
Autor: Oldřich Klimánek
V září se rychlost Wi-Fi internetu opět propadla. Podívejte se, jak si vedl váš poskytovatel a ve kterém regionu...
Rychlosti internetu v září opět kolísaly. Podívejte se, u kterého providera jsme naměřili nejnižší hodnoty a která...
V srpnu rychlost Wi-Fi internetu opět klesla. Podívejte se, jak si vedl váš provider a ve kterém kraji jsme naměřili...
Rychlosti internetu v září opět kolísaly. Podívejte se, u kterého providera jsme naměřili nejnižší hodnoty a která...
Webová služba NordPass zveřejnila seznam nejrozšířenějších hesel v České republice. Podívejte se, kterým heslům se...
V září se rychlost Wi-Fi internetu opět propadla. Podívejte se, jak si vedl váš poskytovatel a ve kterém regionu...